30. septembris, 2021

Kad un kādas ziemas riepas izvēlēties

Kad un kādas ziemas riepas izvēlēties

Atbilde uz pirmo jautājumu ir īsa. Gaisa temperatūrai noslīdot zem +7 ° C atzīmes, vasaras riepu materiāls zaudē savu elastību. Tāpēc tieši šobrīd ir ideālais laiks ziemas riepu izvēlei un nomaiņai. Vēlāk nāksies “ņemt to, kas palicis pāri” un stāvēt rindā uz nomaiņu. Taču atbilde uz otro jautājumu ir mazliet izvērstāka.

No lietusgāzēm līdz melnajam ledum un sniegam – tie ir apstākļi, kas mūs sagaida jau tuvākajā laikā, un var padarīt braukšanu bīstamu. Tāpēc ziemas riepas vajadzētu izvēlēties ar vislielāko rūpību – kad runa ir par drošību, piesardzības nekad nevar būt par daudz.

Ziemas riepu ražošanā tiek izmantots īpašs kaučuka maisījums, kas saglabā elastību arī zemās temperatūrās. Tāpat nozīme ir protektora zīmējumam, jo no tā ir atkarīgs, cik efektīvi riepa novada ūdeni, dubļus un sniegu. Abi šie faktori kopā nosaka riepu saķeri ar braucamo virsmu, no kā atkarīgs bremzēšanas ceļš, un automašīnas trajektorija līkumos, vai pie straujiem manevriem. Labām riepām bremzēšanas ceļš var būt līdz pat 15% īsāks, kas “īpašajās situācijās” ir patiešām daudz.

Papildu minētajam savu lomu spēlē arī diski. Ziemai piemēroti tādi diski, kuru dizainiskais risinājums novērš sniega un ledus iesalšanu tajos, un līdz ar to neveidojas disbalanss. Visbeidzot riepu un disku izvēlei ir arī sava ietekme uz degvielas patēriņu un trokšņa līmeni, jeb braukšanas komfortu.

Tad ko izvēlēties

Kopš 2012. gada uz visām Latvijas teritorijā tirgotajām riepām ir jābūt ES marķējumam, kurā norādīta degvielas patēriņa efektivitāte, saķere uz mitras braucamās virsmas un trokšņa līmenis. Līdz ar to kā galveno vadmotīvu riepu izvēlē var izvērtēt cenas, kvalitātes un snieguma attiecību.

Taču mēs iesakām ieklausīties automašīnas ražotāja ieteikumos, kas balstīti virknē testu un pārbaužu, un ir ar individuālu pieeju katram Mercedes-Benz modelim. Tas nozīmē, ka, izvērtējot neskaitāmas riepu un disku kombinācijas, ir atrasts konkrētā modeļa specifikācijai piemērotākais variants. Tās tiek ražotas pasaules labāko zīmolu rūpnīcās (piem., Pirelli, Continental, Michelin, Dunlop u.c.), un tām ir uzlaboti ražošanā izmantoto materiālu savienojumi un protektora dizains. Par atbilstību Mercedes-Benz premium prasībām liecina “MO” – Mercedes-Original, vai “MOE” - Mercedes Original Extended, marķējums uz riepas sāna.

Taču tiem, kuri vēlās labāko, vai neko, mēs iesakām Mercedes-Benz complete wheels – riepas un diska komplektu ar integrētu spiediena sensoru ((TPMS), kas montēts rūpnīcā Vācijā, garantējot visaugstāko precizitāti.  Complete wheels nozīmē vislabāko dizaina, kvalitātes un braukšanas komforta balansu, un atbilstību tieši jūsu Mercedes-Benz automašīnas šasijai un drošības sistēmām vissīkākajās detaļās. Arī vislielāko ekonomiju.

Piemēram, GLE V167. Pērkot riepu, disku un spiediena sensoru atsevišķi, būs jāšķiras no 1091 Eur par vienu. Savukārt, cena, pērkot šo pašu kombināciju* complete wheels izpildījumā ar “MO” marķējumu, būs 756 Eur par vienu. Tātad, jūsu ieguvums, pērkot komplektu, būs 1340 Eur.

Kas vēl? Auto ražotāja ieteiktās riepas un complete wheels komplekti viennozīmīgi kalpos ilgāk un arī uzticamāk. Tām būs vislabākie vadāmības, rites pretestības, nodiluma, degvielas patēriņa, trokšņu līmeņa (komforta), saķeres un uzticamības rādītāji.

Izvēlieties riepas savam Mercedes-Benz kopā ar mums, un rezervējiet riepu maiņu un uzglabāšanu pie mums savlaicīgi!

Saņemt konsultāciju telefoniski

* Riepa 275/50R20 113R XL Nokian Hakkapeliitta R3 SUV BEB73dB
Saistītie raksti