Eļļas maiņai Domenikss servisā -30%

Nereti dzirdēts, ka dzinēja eļļošanās sistēma tiek pielīdzināta cilvēka asinsritei. Uzreiz saprotams, ka tātad tā ir vitāla pareizai dzinēja darbībai un ilgmūžībai. Bet vai kādreiz pirms servisa apmeklējuma esat meistaram uzdevis jautājumu: ”Kāds eļļas filtrs tiks uzstādīts manai automašīnai?” Šis ir jautājums, par kuru nepareizas atbildes vai tās nezināšanas gadījumā var nākties dārgi samaksāt. Domenikss kopā ar iAuto redaktoru Māri Ozoliņu meklē pareizo atbildi!

Vai jūtat atšķirību? Jūsu Mercedes-Benz to jūt!

Visu aprīļa mēnesi eļļas maiņai Domenikss servisā

-30%

Eļļas maiņā iekļauts oriģinālais eļļas filtrs, eļļa, servisa materiāli un darbs.

Pieteikt servisa apmeklējumu

Lai atrastu pareizo atbildi, nepieciešams izvēlēties kritērijus, kā salīdzināt dažādus eļļas filtrus. Būtiskākie no tiem ir filtrējošā materiāla kvalitāte, filtra krokojums, korpusa konstrukcija un blīvējošo virsmu kvalitāte.

Salīdzinot oriģinālo filtru ar cita ražotāja alternatīvu, var novērot, ka oriģinālā filtra materiāls ir būtiski biezāks, kas nozīmē paaugstinātu karstuma izturību un noturību pret deformāciju. Ja filtram šīs īpašības nepiemīt, tas lietošanas laikā var deformēties un tā rezultātā stimulēt netīras eļļas cirkulāciju. Iespējama arī situācija, kad eļļas filtra materiāls ir tik mīksts, ka tas aktīvas lietošanas laikā pilnībā nobloķē eļļas caurplūdi.

Atsevišķos gadījumos iespējams, ka pārlieku liels filtra kroku skaits noved pie eļļas caurplūdes pasliktināšanās. Mercedes-Benz filtru izstrādes laikā tiek veiktas simulācijas un aprēķini, kas nosaka optimālu kroku skaitu konkrētam dzinējam ar konkrēto eļļošanās sistēmu. Alternatīviem ražotājiem iespējams novērot kļūdas abos virzienos – gan pārlieku liels kroku skaits, gan nepietiekami mazs.

Ņemot vērā iepriekš minētos kritērijus, nepieciešams izstrādāt īpaši šim filtram atbilstošu korpusa konstrukciju. Mercedes-Benz filtra izstrādē izvēlēti augstākās klases materiāli un filtra dizains, tāpēc papildus pastiprinošie elementi filtram nav vajadzīgi. Savukārt analogo ražotāju filtros bieži vien filtra konstrukcijā iesaistīti plastmasas pastiprinošie elementi, kas kompensē filtra nepilnības, bet arī būtiski samazina filtra funkcionālo laukumu.

No blīvējošo virsmu kvalitātes lielā mērā ir atkarīgs eļļošanās sistēmas hermētiskums. Sistēmas iekšējais hermētiskums nodrošina attīrītās eļļas nesaskaršanos ar neattīrīto eļļu, savukārt ārējais hermētiskums svarīgs, lai eļļas sistēma netiktu piesārņota ar ārējiem netīrumiem, piemēram, putekļiem vai ūdeni.

Izstrādājot un izgatavojot oriģinālos Mercedes-Benz filtrus, katrs no šiem kritērijiem tiek pedantiski analizēts, lai nodrošinātu maksimālu dzinēja veiktspēju un ilgmūžību. Mercedes-Benz oriģinālie filtri garantē, ka visu eļļas maiņas intervālu, kas ir 20 000 km vai 1 gads, tiks nodrošināti optimāli eļļas filtrēšanas parametri.

Pieteikt servisa apmeklējumu

Artūrs Birznieks

Rezerves daļu un aksesuāru pārdevējs

Aivo Klētnieks

Rezerves daļu un aksesuāru pārdevējs