22. oktobris, 2020

Jaunais Mercedes-Benz GLA – izteiksmīgi spilgts dizains, daudz ietilpīgāks un drošāks

Jaunais Mercedes-Benz GLA – izteiksmīgi spilgts dizains, daudz ietilpīgāks un drošāks

Mercedes-Benz SUV saimei ir pievienojies jaunais GLA, kurš ir viens no kompaktākajiem savas klases auto, tai pat laikā ar papildus drošības elementiem, kā arī ar plašāku interjeru, salīdzinājumā ar savu priekšgajēju.
GLA ir kā ideāls divu auto modeļu segmentu apvienojums: kompaktās klases automašīnas un SUV.

Pārliecināts un dinamisks : eksterjera dizains

Mercedes-Benz GLA jaunajam modelim piemīt īpaši izteiktas proporcijas ar īsu priekšējo un aizmugurējo pārkari. Izteiktās kontūras sniedz absolūta sportiskuma un modernisma sajūtu. Īpašu sportiskuma nojausmu rada tā aizmugurējā sāna stikla forma, kura ļoti atgādina kompaktauto.

Speciāls aizsargapšuvums, kas atrodas pa perimetru automašīnas apakšējā daļā izceļ ne tikai tās struktūru, bet norāda uz automašīnu, kas paredzēta arī bezceļu pārvarēšanai. Skatoties uz automašīnas aizmuguri, ir redzams, ka tas aizmugurējie lukturi ir sadalīti divās daļās, tādējādi dodot iespēju atvērt bagāžas nodalījumu plašākā leņķī, atvieglojot tā satura izņemšanu vai ievietošanu. 

Mūsdienīgs ar augstu kvalitāti: interjers

Automašīnas panelis ir sadalīts divās zonās: vadītāja un pasažiera. Vadītāja zonā ir piejama izvēle strap trīs veidu instrumentu paneļu izkārtojumiem, kur iespējami divi 7 collu (17,78 cm), viens 7 collu pluss viens 10.25 collu (26 cm) dekrāns vai platekrāna displeja versija ar diviem 10.25 collu (26 cm) ekrāniem.

Piecas apaļas formas ventilācijas atveres ir izveidotas tā, lai atgādinātu turbīnas, ar ideāli nostrādātām gaisa padeves kontroles “lāpstiņām”. Tādējādi, piešķirot interjeram īpašu raksturu un atmosfēru.

Standarta pakotnē tiek piedāvāta jau iestrādāta intuitīvā MBUX (Mercedes-Benz User Experience) sistēma, ar kuras palīdzību ir iespējams individuāli pielāgot dažādus elementus un sistēmas. Iespaidīgs dators, izcili ekrāni un grafika, pielāgojams noformējums, navigācija ar papildināto realitāti, balss kontroles sistēma “Hey Mercedes”, ir vienas no galvenajām šīs sistēmas priekšrocībām 

Ievērojami uzlabots: interjera izmēri un funkcionalitāte

Lai gan jaunais GLA ir nedaudz īsāks par savu priekšgājēju, mērot ārējos izmērus, tā interjers ir ieverojami plašāks. Īpaši, ja tiek ņemta verā vieta, kas paredzēta aizmugurē sedošo pasažieru kājām. Tādējādi, arī tiem sēdēšana šajā mašīnā ir kļuvusi daudz baudāmāka.

Priekšā esošajiem, krēslu pozīcija ir piepacelta, kas vairāk atgādina SUV automašīnu sēdošo pozīcijas, dodot iespēju labāk pārredzēt ceļu. Salīdzinot ar A klases automašīnu, GLA vadītājā un priekšā esošā pasažiera vieta ir pacelta par 14 cm augstāk. Kā arī, pateicoties izmaiņām automašīnas rāmī, ir uzlabota ceļa panorāma gan no vadītāja, gan priekšējā pasažiera skatu punkta.

Automašīnas aizmugurējā bagāžas nodalījuma grīdas augstumu var pielāgot nepieciešamajai kravai. Kā arī nolokot visus aizmugurējos sēdekļus ir iespējams iegūt patiesi plašu vietu lielāku objektu pārvešanai. Izņemot laukā aizmugurējās rindas sēdekļus un nolaižot zemāk bagāžas nodalījuma grīdu, tiek iegūta vēl plašāka vieta pārvadājumiem.

Apkārtējās satiksmes novērošana: braukšanas palīgsistēmas

GLA ir aprīkots ar jaunāko braukšanas palīgsistēmu, piedāvājot vadītājam atbalstu, sniedzot dažādus brīdinājumus, atrodoties satiksmē, kas atbilst augstākajiem drošības standartiem kompakto automašīnu segmentā. Kā vieni no pēdējiem jauninājumiem braukšanas palīgsistēmas funkciju paketē ir tādas iespējas, kā pagrieziena manevra funkcija, ārkārtas situāciju koridora funkcija, izkāpšanas brīdinājuma funkcija, un gājēju piefiksēšana pie gājēju pārejas-funkcija. Kā arī, vēl daudzas citas funkcijas, kas atvieglo un padara drošāku pārvietošanos satiksmē. 

Relaksēts brauciens: ar ENERGIZING komforta kontroles sistēmu

ENERGIZING komforta kontrole apvieno dažādas komforta sistēmas automašīnā, izmantojot apgaismojumu, muzikālas noskaņas, dažādas masāžas opcijas, nododot plaša spektra iespējas tā vadītājam un pasažieriem, atrodoties ceļā. ENERGIZING COACH piemeklē atbilstošāko programmu, atbilstoši apstākļiem. Pateicoties Mercedes-Benz sadarbībai ar Garmin®, visi dati par fizisko stāvokli tiek savienoti ar sistēmu automašīnā un balstoties uz tiem, tiek pielāgotas komforta programmu rekomendācijas.

Papildus visām šīm funkcijām, ir iespējams pielāgot automašīnas priekšējos sēdekļus pēc individuālas nepieciešamības un ieprogrammēt izvēlēto pozīciju. Izmantojot šādu opciju, mugura tiek uzturēta optimālā komforta līmenī, kas nodrošina ērtāku braukšanu mērojot lielus attālumus.

Glīts un tīrs: jaunā auto mazgāšanas funkcija

GLA ir viens no pirmajiem modeļiem savā kompakto automobiļu klasē, kuram ir īpašā auto mazgāšanas funkciju, kura līdz tam ir bijusi tikai lielajam GLS modelim. Ar vienas komandas palīdzību, automātiski tiek nolocīti spoguļi, aizvērti logi un jumts. Kā arī, tiek atslēgts lietus sensors, kas nobloķē logu tīrītāju slotiņas. Klimata kontrole tiek pārslēgta uz gaisa re-cirkulācijas režīmu un vienlaicīgi tiek ieslēgta 360 grādu kamera, lai auto vadītājam būtu vieglāk iebraukt mazgātuvē. Tiklīdz autovadītājs izbrauc auto no mazgātuves un ātrums pārsniedz 20km/h, mazgāšanas funkcija tiek atslēgta un iespējoti iepriekšējie uzstādījumi.
Saistītie raksti