16. oktobris, 2018

Lindas Leen brīvdienas ar GLC jeb Auto, kas ļauj nedomāt par braukšanu

Lindas Leen brīvdienas ar GLC jeb Auto, kas ļauj nedomāt par braukšanu

Ja Lindai Leen Mercedes-Benz GLC apvidus auto modelim būtu jāvelta dziesma, tas būtu duets. “Ar šo automobili droši var braukt piedzīvojumos, kuros dalīties ar vēl kādu, pilnīgā pārliecībā, ka varēsi aizbraukt jebkur un, galvenais, izbraukt no turienes ārā! Auto, uz kuru var paļauties un baudīt kopā būšanu komfortā un drošībā,” tā GLC pēc brīvdienu testa brauciena raksturo dziedātāja, kura arī ikdienā dod priekšroku apvidus auto.

Linda uzskata, ka lietām ir jākalpo cilvēkam, nevis otrādi, tāpēc automašīna viņas dzīvē ir funkcionāla lieta, ne greznumlieta. Tieši apvidus automašīnas viņai sniedz vislielāko drošības izjūtu, jo ir augstākas un smagākas. “Man patīk, ja parkojoties nav ļoti skrupulozi jārēķina katrs centimetrs, ka varu droši un dinamiski vadīt auto, nesatraucoties, vai varēšu piebraukt pie šīs apmales vai ne. Jo es zinu, ka varēšu! Apvidus auto Latvijas ceļiem ir piemērotākais variants. Daudzos ceļu posmos ir bīstami braukt ar jebkuru mašīnu, bet ar apvidus auto tomēr ir drošāk.”

Dziedātāja ikdienā daudz laika pavada automašīnā, tāpēc viena no svarīgākajām lietām, ko viņa novērtē un kam pievērsusi lielu uzmanību arī, pērkot savu auto, ir sēdēšanas komforts. “Parasti, sēžot mašīnās, kakls un galva izteikti jāizliec uz priekšu. Man tas ļoti nepatīk. Esmu cilvēks, kurš cenšas turēt taisnu muguru, un pareiza muguras pozīcija man ir svarīga arī automobilī. Mercedes-Benz GLC modelī man tas izdevās - bija ļoti ērti sēdēt!” saka Linda, piebilstot, ka ātri pieradusi pie šīs automašīnas.

“Parasti, pārkāpjot no savas mašīnas citā, viss šķiet neērti, bet šajā, kā jau vācu auto, izkārtojums ir ļoti loģisks. Tu vari viegli izdomāt, kur kas ir. Nemaz nejutu, ka esmu nomainījusi mašīnu. Viss strādā, un šī lieta tev kalpo vislabākajā veidā. Man nav mērķa raļļot, kādu apdzīt vai izrādīties. Man ir svarīgi, ka varu nedomāt par to, ka braucu, un viss notiek - dabiski, ergonomiski, kalpojot cilvēka ērtībai un drošībai.”

“Kurai meitenei gan nepatiktu gaišs ādas salons?!” smej Linda, komentējot GLC interjeru. “Novērtēju, ka salona lejasdaļa pie pedāļiem un paneļa ir tumša, jo rudens un ziemas laikā tomēr jārēķinās ar dubļiem, tādēļ tumša krāsa ir funkcionālāka. Bet tajā pašā laikā tev ir iespēja izjust pārējā salona gaišumu un vieglumu.” Dziedātāja atzīst, ka viņai patīk mūsdienīgs un reizē klasisks dizains: “Klasisks tādā nozīmē, lai konkrētā dizaina tendence nepāriet jau pēc gada. Lai dizains ir ilglaicīgs. Manuprāt, gandrīz visām Mercedes-Benz automašīnām tāds ir, tādēļ tā ir droša izvēle.”

Protams, Lindai automašīnās būtiska ir arī audio sistēma, kas, pēc viņas vārdiem, GLC bija augstā līmenī: “Ļoti jaudīgas, sabalansētas basu frekvences! Man tiešām patika! Vienīgā lieta, kas šķita neērta, bija ātruma funkcijas, kas regulējas pie stūres. Tas, protams, ir pieraduma jautājums, bet sajūta ir mazliet bailīga, jo šķiet, ka, griežot stūri, var nejauši kaut ko aizķert. Viss pārējais bija ļoti ergonomiski un aizsniedzami.”

Dziedātāja uzslavē GLC amortizāciju: “Pateicoties tai, pat uz Latvijas ceļiem varēju aizmirst, ka braucu. Mašīna ir klusa un labi vadāma. Īpaši novērtēju arī to, ka uz ceļa ļoti viegli varēju apgriezties 360 grādu leņķī - to var izdarīt ar vienu kustību! Tāpat bija patīkami vērot, cik lēni krītas degvielas tilpums - aizbraucu uz Liepāju un atpakaļ, bet degvielas pat mazliet palika pāri.”

Raksturojot GLC mērķauditoriju, Linda negrib šo auto attiecināt uz noteiktu dzimumu: “Man ļoti patīk unisex lietas, un šī mašīna tāda ir. GLC ir piemērots cilvēkiem, kuri novērtē elegantu funkcionalitāti. Te nu vācu perfekcionisms attaisnojas. Tas nebūs automobilis tiem, kuriem uzkrītošā veidā jāparāda savs statuss. Harmoniska automašīna. Es sev tādu gribētu!”

Ja Lindai jāiztēlojas, uz kuru pasaules malu viņa ar šo auto gribētu doties piedzīvojumos, tā noteikti būtu Eiropa: “Ar šādu mašīnu es labprāt aizbrauktu līdz Itālijai pēc dažādiem labumiem virtuvei. Izceļotos pa Itālijas laukiem un papildinātu savus vīna pagraba krājumus. Tas gan būtu lieliski, ja varētu tā izbraukāties!”
Saistītie raksti