31. jūlijs, 2018

Bruno Birmanis: CLA ir kā stilīgs, tumši zils uzvalks

Bruno Birmanis: CLA ir kā stilīgs, tumši zils uzvalks

Par spīti tam, ka pašam sava automobiļa patlaban nav, modes mākslinieks Bruno Birmanis ir pieredzējis un izlutināts auto gardēdis, kuram patīk baudīt augstākās klases automašīnas. Viņu pārsteigt ir grūti. “Saņēmu tieši to, ko biju gaidījis, proti, Mercedes-Benz līmenim atbilstošu spīdošu kvalitāti,” pēc izmēģinājuma brauciena ar jaunāko CLA modeli atzīst mākslinieks.

Bruno automašīnās visvairāk novērtē komfortu un drošību: “Man nepatīk pārāk lieli auto, jo tie nav ērti. Runājot par transportlīdzekļa ārieni, uzskatu, ka ir jāsaudzē apkārtējie, lai auto viņiem nav kā dadzis acī. Kādreiz braucu ar diezgan traku, ķūnētu modeli, kuram bija 5,6 litru motors, izvirzīti izpūtēji un citas lietas, taču tā nav humānākā versija, ar ko braukt. Man vairs nav 25 gadi - man patīk ērti sēdēt un patīk, ka mašīnā viss ir labi sakārtots un pārskatāms. Svarīga ir arī drošība, kas attiecas uz visiem tehniskajiem parametriem, un manevrējamība, lai auto ir viegli vadāms, piemēram, parkojoties. Mercedes-Benz pilnībā atbilst visiem šiem rādītājiem un dīvainā kārtā ir arī diezgan ekonomisks, nav ēdelīgs!”

Pirmais, kas Bruno savaldzinājis CLA modelī, bijusi tā krāsa - navy blue. “Tā ir viena no manām mīļākajām krāsām. Dziļa. Ļoti patika, ka automobilis nav primitīvi melns vai sudrabaini melns, kā tas ir parasti, bet tumši, tumši zils. Nevar teikt, ka šī automašīna būtu pārmērīgi sportiska un agresīva, bet tā ir ar raksturu. Dizains ļoti atbilst tās būtībai,” CLA ārieni raksturo mākslinieks.

Kā pieredzējušam braucējam Bruno nav bijušas svarīgas automobiļa asistējošās sistēmas: “Tām nepievērsu lielu uzmanību. Jā, auto ir aprīkots, piemēram, ar distances asistentu, kas palīdz ievērot drošu attālumu no priekšā braucošā auto, bet man ir 20 gadu autovadītāja stāžs - braucu diezgan automātiski.”

Tajā pašā laikā viņš kā bērns priecājies par virsskata kameru. “Mēs abi ar sievu tā pavilkāmies! Brīdī, kad ieslēdz atpakaļgaitu vai arī, ja ceļā ir kādi šķēršļi, tu pēkšņi ieraugi mašīnu no augšas! Tas bija diezgan mistiski! Es kā tāds mazais muļķītis pat izbāzu galvu ārā, lai paskatītos, vai virs mašīnas nelido kāds drons. Man pēc tam izskaidroja, kā tas tehniski notiek. Tā ir lieliska funkcija! Var noderēt gan parkojoties, gan braucot atpakaļgaitā.”

Taujāts par CLA iekšējo dizainu, mākslinieks atzīst - Mercedes-Benz salons ir Mercedes-Benz salons! “Tajā izbaudīju ierasto Mercedes-Benz komfortu. Neko citu nebiju gaidījis. Ērti sēdekļi, kas labi regulējas. Nevienā brīdī neizjutu, ka kaut kā pietrūktu. Interesanti, ka mašīna pēc gabarītiem nav liela, taču iekšā ir daudz vietas.”

Pēc Bruno domām, CLA ir piemērots gandrīz jebkuram autobraucējam, taču visvairāk piestāvētu jaunam vīrietim. “Modelis konkrētajā komplektācijā, kuru izmēģināju, bija aprīkots ar dīzeļdzinēju. Man gribējās mazliet lielāku uzrāvienu, bet zinu, ka šim modelim ir iespējami arī jaudīgāki motori. Taču arī šī komplektācija ir laba, jo neprovocē uz neprātīgām darbībām. Izskata, uzvedības un tehnisko rādītāju ziņā auto atbilst biznesa klasei. Tā nav gluži jauniešu mašīna - ne pēc cenas, ne pēc visa pārējā, bet drīzāk komfortu cienošas vidusšķiras auto. Vidusšķiras tāpēc, ka mani ļoti pārsteidza CLA cena. Biju domājis, ka šis auto ir krietni dārgāks.”

Ja modes māksliniekam CLA būtu jāsalīdzina ar apģērbu, viņš izvēlētos uzvalku. “Man ir viens uzvalks, kas šim auto pat krāsas ziņā ļoti piestāv - stilīgs, mūsdienīgs, ar kādu tajā būtu komfortabli braukt. Lai gan tikpat labi varētu braukt arī džinsās - nepiespiestā brīvdienu variantā,” fantazē Bruno. 
Saistītie raksti