25. septembris, 2018

Auto, kas gatavs tev pakalpot. Kur vēl tālāk?!

Auto, kas gatavs tev pakalpot. Kur vēl tālāk?!

Mīlestība pret Ineses Galantes mūziku Vivitu Grasi aizveda uz Kalnciema ielu, kur viņa satika arī Mercedes-Benz A klases modeli un, piedaloties konkursā, laimēja nedēļas nogales izbraucienu ar šo jauneklīgo un dinamisko auto. “Esmu sajūtu cilvēks, ne tehnisks, tādēļ, testējot auto, vairāk fokusējos uz izbaudīšanu, neiedziļinoties tehniskās niansēs. Sajūtas bija super!” atzīst Vivita.

Kopā ar vīru, meitu un dēlu Vivita izbraukāja Rīgu, Pierīgu un devās izbaudīt jūru Engures pusē. Pēc viņas domām, A klase ir lielisks piemērs mūsdienu tehnoloģiju straujajai attīstībai. “Līdz ar to pieaug arī braukšanas komforts, kas palīdz garākos braucienos. Attālumus pārvarēt ir patīkami - ar šādu auto tas ir nevis apgrūtinājums, bet bauda!” saka Vivita, atzīstoties, ka tehnoloģiski viņai pietiktu arī ar mazākām iespējām, jo viņai galvenais ir tieši braukšanas komforts un dinamika. “Patīk, ka varu ātri nomainīt joslas, apdzīt. Tas viss viņā ir perfekti. Mani šis auto nepievīla nevienā lietā, kas man ir svarīga.”

Bez jaudas un sportiskuma, Vivita augstu vērtē arī A klases skaņu sistēmu. “Viens ir tas, ka vari ērti regulēt un izvēlēties, ko klausīties, bet otrs - pārsteidzošā stereo sistēmas kvalitāte. Perfekta skaņa! Manai meitai, kurai ir 24 gadi, ļoti patika būt par dīdžeju. Vispār viņa varētu būt šī modeļa īstā mērķauditorija, kas lietotu visas jaunās tehnoloģijas un izmēģinātu to nebeidzamās iespējas,” saka Vivita.

Viņasprāt, A klase nav kuplas ģimenes auto. Ja sēžot priekšā, komforts ir ideāls, aizmugurē vairākiem bērniem un viņu mantām varētu nepietikt vietas. “Domājot par to, kādam braucēju tipam šis automobilis vislabāk piemērots, negribas likt vecuma ierobežojumu. A klase ir radīta aktīvam cilvēkam, kurš iet vienā solī ar inovācijām un tehnoloģijām. Daudzi šim raksturojumam atbilst arī 50 gados. Tā ir ideāla pilsētas un šosejas mašīna, viegli un ērti noparkojama (tuklāt pati palīdz to izdarīt). Ideāla cilvēkam, kurš ir apritē - darbs, mācības, draugi, sporta klubs -, bet vēl nav atbildīgs par bērnu bariņu. Vai arī vairs nav atbildīgs. Aktīvam opim!” smej Vivita.

Viņa novērtē arī A klases drošību: “Uzbraucot uz līnijas joslas malā, auto it kā novibrē, pasargājot no iespējamās iemigšanas un neuzmanības. Tas tiešām strādā. Ļoti noderīga funkcija garajos gabalos, kad viegli zaudēt modrību. Tāpat kā automašīnas drošības sistēmu brīdinājums, ka vajag kafijas pauzi, ja ceļā pavadīts daudz laika.”

Vienu no šī modeļa priekšrocībām - īpaši izstrādāto balss vadības sistēmu - visvairāk paticis izmēģināt Vivitas dēlam: “Tas likās pārsteidzoši! Bija mazliet jāuztrenē pareizā intonācija, lai mašīna to uztvertu, taču izmēģināt bija aizraujoši - jautājām, kāda ir temperatūra, uzlikām vajadzīgo radiostaciju… Tehnoloģijas ir tik tālu attīstījušās, ka mašīna ir gatava tev pakalpot, atliek vien uzsaukt “Hei, Mercedes!”. Kur vēl tālāk?!”
Saistītie raksti