9. augusts, 2021

Izvēlies Mercedes-Benz uzlādes sistēmu un lādē savu auto no jebkuras kontaktligzdas

Izvēlies Mercedes-Benz uzlādes sistēmu un lādē savu auto no jebkuras kontaktligzdas

Jaunā Daimler AG un Mercedes-Benz AG iniciatīva, kas paredz līdz 2030. gadam pilnībā pāriet uz elektroauto ražošanu, paver durvis daudzām jaunām iespējām. Tostarp iespējai uzlādēt elektroautomašīnu jebkur, kur vien ir pieejama elektrība un kontaktligzda, ja vien jūsu rīcībā ir jaunā, nule kā prezentētā Mercedes-Benz uzlādes sistēma ar daudzveidīgu adapteru komplektu.

Šajā komplektā ietilpst viss nepieciešamais, lai uzlādi veiktu gan no mājsaimniecības, gan rūpnieciskām kontaktligzdām, kā arī publiskos uzlādes punktos. Sistēma ļauj uzlādēt transportlīdzekli no jebkura maiņstrāvas avota.

Eksperti lēš, ka arī Latvijā pēc 2025. gada elektroauto būs kļuvusi par pirmo izvēli jauno auto tirgū. Šāds lēmums būs ekonomiski pamatots. Jau tagad atrodama ne viena vien alternatīva, kad elektroauto ir izdevīgāks par auto ar iekšdedzes dzinēju. Inženieri visā pasaulē strādā vaiga sviedros, kas rezultējas cenu starpības sarukumā un, piedāvājumam kļūstot lielākam, tirgus darīs savu.

Mercedes-Benz AG šobrīd piedāvā četrus modeļus ar nulles emisiju - EQC, EQA, EQV un EQS. Līdz gada beigām būs pieejami arī vairāk nekā 20 Mercedes-Benz transportlīdzekļu varianti ar plug-in hibrīdmotoru. Savukārt 2025. gadā bez trim pilnībā jauniem modeļiem alternatīva ar elektromotoru būs pieejama arī katram aktuālajam Mercedes-Benz auto modelim.

21c0471_002.jpg

Visiem transportlīdzekļiem ar elektrisko piedziņu ir kopīga iezīme: tie ir jāuzlādē. Problēmas var sagādāt fakts, ka ne tikai dažādās valstīs, bet arī dažādās uzlādes vietās var atšķirties tehniskie risinājumi un uzlādei nepieciešamais aprīkojums. Jaunā Mercedes-Benz portatīvā uzlādes sistēma šo jautājumu ir atrisinājusi. Tā ir saderīga ar visiem Mercedes-Benz AG pašreizējiem un turpmākajiem elektromobiļu modeļiem un plug-in hibrīdautomobiļiem. Izmantojot šo kompakto pārnēsājamo uzlādes risinājumu, jums vienmēr pa rokai būs tieši tāda sistēma, kāda nepieciešama konkrētajā vietā.

Komplektējot sistēmu, ir padomāts par adapteriem ne vien dažāda veida lokāli pieejamām kontaktligzdām, bet arī tādām, kādas tiek izmantotas dažādās Eiropas valstīs. Piemēram, Schuko kontaktligzdai Šveicē un Apvienotajā Karalistē. Sistēma ir piemērota lietošanai iekštelpās un arī ārpus tām. Ievietojot adapteri kontaktligzdā, sistēma pati automātiski noteiks un pielāgos nepieciešamo uzlādes jaudu. Maksimālā uzlādes jauda ir 22 kW, taču, ja nepieciešams, to var regulēt manuāli.

21c0471_006.jpg

Tāpat kā visiem citiem Mercedes-Benz piederumiem, arī šīs sistēmas galvenā prioritāte ir drošība. Tāpēc mājsaimniecībām paredzētajos adapteros ir iebūvēti temperatūras sensori, kas pasargās no pārkaršanas. Tāpat ir padomāts par virkni citiem aspektiem. Piemēram, sistēmu droši var lietot plašā temeratūras diapazonā (no -30 līdz +50 ° C), tā izturēs svaru līdz 1,1 tonnai, un tā ir ūdensizturīga īslaicīgas iegremdēšanas gadījumā. Sistēmas kopējais garums ir 5 m, kas ļauj izmantot arī tādus elektrības avotus, kuriem automašīna nevar tieši piekļūt.

Sistēma ir iesaiņota augstas kvalitātes somā, , un katram piederumam ir atvēlēta sava vieta. Komplektā ietilpst kabelis, drošības slēdzene un sienas stiprinājums. Adapteri pieejami arī atsevišķi gadījumiem, jā kāds no tiem tiek nozaudēts.

Latvijā sistēma būs pieejama, sākot no rudens. Aptuvenā tās cena mazumtirdzniecībā būs 1500 eiro.




Saistītie raksti