27. maijs, 2021

SIA “Domenikss” 2020. gadu noslēdzis ar apgrozījumu teju 38 miljonu eiro apmērā

SIA “Domenikss” 2020. gadu noslēdzis ar apgrozījumu teju 38 miljonu eiro apmērā

Daimler AG ģenerālpārstāvis Latvijā SIA “Domenikss” 2020. gadā strādājis ar 37,7 miljonu eiro lielu apgrozījumu un 1,57 miljonu eiro lielu peļņu pēc nodokļu nomaksas. Gadā, kad auto mazumtirdzniecības apjomi valstī samazinājušies par 26%, SIA “Domenikss” apgrozījums sarucis par 18%, savukārt peļņa, salīdzinot ar 2019. gadu, kāpusi par 45%.

Nodokļos valstij SIA “Domenikss” 2020. gadā ir samaksājis teju 1,2 miljonus eiro, no kā nozīmīgākā daļa bija PVN un VSAOI nomaksa.

“Gads uzņēmumam ir noslēdzies ļoti veiksmīgi, neskatoties uz to, ka tas ir bijis viens no izaicinošākajiem jaunāko laiku autobūves un mazumtirdzniecības nozaru vēsturē. Rezultāts sasniegts, pateicoties stratēģiskiem vadības lēmumiem, finanšu izmaksu disciplīnai, apjomīgam darbam efektivizācijas uzlabošanā, kā arī kolektīva spējai operatīvi pielāgoties darbam jaunajos apstākļos, nodrošinot nemainīgi augstu apkalpošanas kvalitāti,” stāsta uzņēmuma padomes priekšsēdētāja Benita Danilenko.  

SIA “Domenikss” valdes loceklis Vitālijs Ročans uzsver, ka auto mazumtirdzniecības nozare pērn piedzīvoja straujāko (bet ne lielāko) kritumu kopš 2009. gada ekonomiskās krīzes. “Apgrozījuma kritums pamatā ir saistīts ar Covid-19 diktētajiem ierobežojumiem tirdzniecībā un potenciālo pircēju piesardzību gada pirmajā pusē. Premium segmentā kritums nebija tik liels kā visā nozarē kopumā, un gada vidū atguvās gan tirgotāji, gan pircēji, pielāgojoties jaunajiem apstākļiem,” saka V. Ročans.

Gadu visi tirgotāji, tostarp SIA “Domenikss”, sāka ar diezgan lieliem noliktavu uzkrājumiem. Cīņā par pircēju tas rosināja asu cenu konkurenci tirgū. Tomēr “Domenikss” vienmēr ir konkurējis ar nemainīgi augstu kvalitāti, un savu stratēģiju nemainīja arī 2020. gadā. Būtiskākie lēmumi, kas ļāva gadu noslēgt tik veiksmīgi, tika pieņemti uzreiz pēc ārkārtas situācijas izsludināšanas.

“Nedēļas laikā uzņēmuma valde sadarbībā ar padomi izstrādāja krīzes plānu. Tas bija fokusēts trīs galvenajos virzienos - ieņēmumu-izdevumu balanss, debitoru kontrole un piesardzības pasākumi kolektīva pasargāšanai no Covid-19. Koncentrējamies uz valstī izsludināto piesardzības pasākumu nodrošināšana pilnā apmērā darba telpās, darba organizāciju maiņās un pulcēšanās novēršanu šaurās telpās. Daļa drošības pasākumu “Domenikss” bija līdzīgas kā citiem uzņēmumiem - par prioritāti kļuva pasākumi, kas vienmēr bijuši fona faktori - kā ēdam, kur dzeram kafiju, kā pārģērbjamies maiņai, kur un kā varam dezinficēt rokas. Bet daļa pasākumu bija nozarei specifiski, piemēram, klienta auto - gan vieglo pasažieru, gan tālbraucēju kravas auto - salonu dezinfekcija pirms servisa vai tehniskās apkopes. Savlaicīgi pieņemtie lēmumi nodrošināja ne vien situācijai adekvātu uzņēmuma operatīvo darbību visa gada garumā, bet arī ievērojami uzlaboja tā darbības efektivitāti, kas rezultējās rentabilitātes pieaugumā,” stāsta Arta Biruma, SIA “Domenikss valdes locekle.

2021.gadā uzņēmums turpinās izaugsmi Latvijas tirgū, prezentējot tirgū vairākus jaunus auto modeļus, kā arī īstenojot vairākus stratēģiskas izaugsmes projektus. Šomēnes Pierīgā, Sauriešos, darbu sāk SIA “Domenikss” kravas auto tirdzniecības un servisa centrs - Latvijā modernākais un lielākais autorizētais servisa centrs Mercedes-Benz kravas automašīnām un autobusiem, Fuso kravas automašīnām un Setra autobusiem.

“Līdzšinējā darbība un lēmumi ir ļāvuši SIA “Domenikss” būt par vienu no efektīvākajām nozares organizācijām, mūsu mērķis ir saglabāt šīs pozīcijas arī pandēmijas un pēc-pandēmijas laikā. Tāpēc šobrīd koncentrējamies uz sistemātisku esošo procesu analīzi un efektiviziāciju, bet tiklīdz situācija mūsu valstī un ekonomikā atkal būs stabila un prognozējama, turpināsim mērķtiecīgas investīcijas IT un  cilvēku kapitālā,,” stāsta Jolanda Jēkabsone, SIA “Domenikss” valdes locekle.
Saistītie raksti