1. jūlijs, 2021

Prezentēts e-Actros - automašīna jaunam laikmetam

Prezentēts e-Actros - automašīna jaunam laikmetam

30. jūnijā Mercedes-Benz Truck pasaulei prezentēja eActros, tādējādi iezīmējot jauna kravas pārvadājumu laikmeta sākumu. eActros ir pirmā Mercedes-Benz elektriskā kravas automašīna, kuras sērijveida ražošana sāksies jau šā gada rudenī.

Daimler Truck AG jau ilgu laiku īsteno ilgtspējīgu korporatīvo stratēģiju ar mērķi nākotnē piedāvāt tikai CO2 neitrālus transportlīdzekļus. “Mums jāatzīst, ka sauszemes kravas pārvadājumi ir daļa no problēmas, kad runa ir par klimata pārmaiņām. Tajā pašā laikā mēs varam un būsim daļa no risinājuma. Šis eActros jau ir mērojis vairāk nekā pusmiljonu kilometru pa koplietošanas ceļiem un mēs uzskatām, ka tas ir liels Mercedes-Benz Truck un mūsu klientu solis ceļā uz CO2 neitrālu transportu,” saka Karina Radstroma, Daimler Truck AG valdes locekle.

2016.gadā komerctransporta izstādē tika prezentēts pirmais elektriskais lieljaudas kravas konceptauto. Pēc izstādes vairākās Eiropas valstīs tika sākta eActros prototipu testēšana un uzstādīts mērķis 2021. gadā sākt eActros sērijveida ražošanu. "eActros izstrādes procesā mēs koncentrējamiem uz sadarbību ar klientiem un klientu apmierinātības celšanu. Salīdzinot ar prototipiem, sērijveida modelī ievērojami uzlabotas vairākas funkcijas, piemēram, sasniedzamība, piedziņas jauda un drošības līmenis,” skaidro Andreass fon Volfelds, Mercedes-Benz Trucks mārketinga, pārdošanas un pakalpojumu vadītājs.

eActros tehnoloģiskās attīstības centrā ir piedziņas bloks ar diviem integrētiem elektromotoriem un divu ātrumu transmisiju. Abi motori nodrošina iespaidīgu braukšanas komfortu un lielisku transportlīdzekļa dinamiku. Savukārt klusā un bezizmešu elektriskā piedziņa nozīmē, ka kravas automašīnu var izmantot arī nakts piegādēm un iebraukšanai pilsētās ar braukšanas aizliegumiem kravas automobiļiem ar dīzeļdzinējiem. Atkarībā no modeļa specifikācijas eActros enerģiju smeļas no trim vai četriem akumulatoriem - katrs ar jaudu aptuveni 105 kWh. Pateicoties maksimālajai jaudai 420 kWh, bez uzlādes var tikt mēroti pat 400 km. Savukārt uzlādei no 20 % līdz 80% nepieciešams nedaudz vairāk nekā stunda.

Mercedes-Benz Truck mērķis ir palīdzēt klientiem kļūt mobilākiem, optimizēt kopējās izmaksas un veidot CO2 neitrālu vidi, sniedzot augstāko komforta, digitalizācijas un savienojamības pakāpi. Augstie standarti attiecas arī uz transportlīdzekļa drošību. Radot eActros, Mercedes-Benz Trucks sekoja ne tikai aktīvai drošībai ar standartā instalētām sistēmām, piemēram, MirrorCam, Sideguard Assist S1R, vai piektās paaudzes Active Brake Assist (ABA) ar gājēju atpazīšanu, bet arī risinot problēmas, kas saistītas ar elektriskajiem transportlīdzekļiem un to augstsprieguma sistēmām.

Sākot ar 2021. gada rudeni, eActros sērijveida modelis tiks ražots Mercedes-Benz Trucks lielākajā kravas automašīnu montāžas rūpnīcā Wörth am Rhein. Patlaban intensīvi tiek gatavoti jaunie ražošanas procesi, kas ietver jaunu montāžas līniju būvniecību.

Sākotnējā posmā eActros sērijveida modelis būs pieejams Vācijā, Austrijā, Šveicē, Itālijā, Spānijā, Francijā, Nīderlandē, Beļģijā, Lielbritānijā, Dānijā, Norvēģijā un Zviedrijā, kam sekos sekos pārējie tirgi.




Saistītie raksti