2. aprīlis, 2020

Mercedes zīmolam 120 gadu

Mercedes zīmolam 120 gadu

Pirms 120 gadiem vienpadsmit gadus vecas meitenes vārds kļuva par automašīnu nosaukumu un pirmo luksusa automašīnu zīmolu pasaulē. 1900. gada 2.aprīlī Daimler-Motoren-Gesellschaft nolēma saukt savus auto par Mercédès, kā sauca Emīla Džellineka meitu. Nicā dzīvojošais Austrijas uzņēmējs tirgoja Daimler automašīnas un piedalījās ātruma sacensībās.

Pirmais transportlīdzeklis ar šo melodisko spāņu vārdu - “Mercedes 35 PS” - Nicā izraisīja sensāciju jau 1901. gada martā. Tas notika ne tikai pateicoties ļoti progresīvajai tehnoloģijai - ļaujot tai uzvarēt vairākās sacīkstēs -, bet arī tāpēc, ka tai bija ārkārtīgi elegants dizains. Mercedes 35 ZS tiek uzskatīts par mūsdienu automobiļa prototipu, un ar progresīvo transportlīdzekļu arhitektūru tas ir kļuvis par paraugu visai autobūves nozarei. Pols Mejans, toreizējais Francijas Automobiļu kluba ģenerālsekretārs, pēc sacīkšu nedēļas teica: “Mēs esam iegājuši Mercedes laikmetā.”

Kopš tā laika izliektais “Mercédès” burts rotāja Daimler vieglo automašīnu radiatorus. Bet no 1926. gada jūnija firmas nosaukums tika mainīts uz Mercedes-Benz pēc Daimler un Benz uzņēmumu apvienošanas. Kā neviens cits autobūves uzņēmums, Mercedes-Benz zina, kā apvienot skaistumu un eleganci ar veiktspēju un tehnoloģijām. Turklāt pašreizējā Mercedes-Benz dizaina panākumu noslēpums ir intelekta un emociju apvienojums.

Līdz šai dienai Mercedes-Benz ir vienīgais automobiļu zīmols, kam ir sievietes vārds.

Kopš 2016. gada Mercedes-Benz ir pasaules vērtīgākais luksusa automobiļu zīmols un ir vienīgais Eiropas zīmols, kas iekļuvis desmit labāko sarakstā “Best Global Brands 2019”, saskaņā ASV zīmolu konsultāciju uzņēmuma Interbrand apkopojumu: https://www.interbrand.com/best-brands/best-global-brands/2019/ranking/
Saistītie raksti