2. decembris, 2019

Laižam slēpot! Trīs priekšrocības slēpošanas brīvdienām, ceļojot ar Mercedes-Benz minivenu

Laižam slēpot! Trīs priekšrocības slēpošanas brīvdienām, ceļojot ar Mercedes-Benz minivenu

Decembris jau ir klāt,, un arī oficiālā slēpošanas sezona tepat aiz stūra. Kamēr Latvijā ilgstošu sniegu vēl nesola, daudzi ziemas priekus izvēlas baudīt populārākajos slēpošanas kūrortos. Ja vēl izsverat, vai uz kalniem doties ar lidmašīnu, vai busiņu, noderēs Mercedes-Benz AG pārstāvja Latvijā SIA "Domenikss" izvirzītās priekšrocības ceļošanai ar auto, lai pieņemtais lēmums būtu gan draudzīgs maciņam, gan komfortabls ceļotājam.

Ja jūs esat starp tiem, kam patīk ceļot, vēl vairāk – ceļot kopā ar ģimeni vai lielāku draugu kompāniju, tad brīvdienu izbrauciens minivenā ir viena no lietām, kas jums jāpamēģina. Šādai ceļošanai ir daudz priekšrocību, un, iepazīstot dažas no tām, jūs noteikti atradīsiet iemeslu, kāpēc slēpes un snova dēli ir ērtāk iekraut jumta bagāžniekā un ceļu mērot ar gruntīgāku auto.

Ģimenes budžetam draudzīgs ceļojums
Pirmais, kas nāk prātā, domājot par ceļošanu, ir izmaksas. Īpaši “sālīts” ceļojums kļūst brīdī, kad visas ģimenes lidojuma biļetēm un auto īrei jāpieskaita slēpošanas inventāra somas, kas ceļojuma budžetu vēl vairāk sadārdzina. Salīdzinot izmaksas, ievērojams būs ietaupījums, ja ceļu izvēlaties mērot ar minivenu. Kamēr aviobiļešu cenas pieaug līdz ar slēpošanas sezonu, turklāt nereti mainās ik pārdienas, degvielas cenas ir krietni prognozējamākas. Turklāt brauciens nemaz nav tik tāls – piemēram, divu dienu laikā ar vienu nakšņošanu jau būsiet Austrijas kalnos.

 Degvielas patēriņa efektivitāte ir svarīgs faktors, kas jāņem vērā, izvēloties ceļojuma transportlīdzekli. Jaunākie Mercedes-Benz miniveni radīti, domājot par visām ceļotājiem svarīgajām niansēm: sākot ar komfortu garākam ceļam, beidzot ar degvielas patēriņu, kas ļauj samazināt kopējos ceļošanas izdevumus. Jaunākajos auto palielinātas jaudas un maza patēriņa motori nodrošina izdevīgu degvielas patēriņu. Piemēram, pēdējās paaudzes V klases minivenam degvielas patēriņš ir vidēji 6.4-6.8 l/100 km, kas ceļu līdz, piemēram, Livinjo (Livigno) kalnu kūrortam ļauj mērot pat zem 200 eiro. Modernā minivenā ir pat astoņas sēdvietas, līdz ar to ceļa izmaksas uz vienu cilvēku ir ļoti draudzīgas.

Ietilpīgs un pielāgojams

Viena no būtiskākajām priekšrocībām ceļošanai ar auto ir iespēja nelauzīt galvu par ietilpšanu vienā čemodānā un skaudro dilemmu – savu slēpošanas inventāru atstāt mājās vai piemaksāt par tā pārvadāšanu. Auto jumta bagāžnieks ļauj vest līdzi visu nepieciešamo sporta ekipējumu arī tad, ja salonā ir astoņi pasažieri. Savukārt, ja ceļojat ar ģimeni un nepieciešamas tikai, piemēram, 4 sēdvietas, minivena sēdekļu rindas ir viegli transformējamas un izņemamas, ļaujot atbrīvot vietu mantām, sporta inventāram vai guļvietas izveidošanai.

 Sērijveidā minivena salona aizmugurējā daļā ir novietoti 4 komfortabli atsevišķi sēdekļi. Pēc vēlēšanās jau automobiļa kompaktā garuma versijā var tikt iemontēti divi trīsvietīgi sēdekļi, kas V klasi padara par astoņvietīgu automobili. Tādas praktiskas detaļas kā sēdekļu sliežu sistēma, pa kuru vairākvietīgos un atsevišķos sēdekļus var pārbīdīt, vai novietojums aci pret aci ir komforts, ko īpaši novērtēs vecāki, kas ceļo kopā ar bērniem. Iespēja aci pret aci arī ceļā pārrunāt aiz loga redzamo vai spēlēt spēles ir lielisks risinājums komfortablam un vieglam braucienam, kas bērniem sākotnēji var šķist izaicinošs.

Ne mazāk svarīgi – pārlieku smagas bagāžas gadījumā nenāksies atteikties no tikko iegādātiem suvenīriem vai vietējo dzērienu pārvešanas mājās, kā nereti gadās līdz ar striktiem lidsabiedrību rokasbagāžas nosacījumiem.

Brīvības sajūta un elastība
Brīvības sajūta un minimālas saistības – ceļojot ar auto, savus plānus iespējams viegli mainīt. Šādi ceļotājs nav “piesiets” laika grafikam un var brīvi izvēlēties, kad piestāt un pabaudīt skaistu skatu vai gardas pusdienas,– tas atkarīgs tikai no autovadītāja un līdzbraucēju vēlmēm. Elastīgums, kas saistīts ar ceļošanu busiņā, patiesībā ir tas, kas daudziem cilvēkiem licis iemīlēt šo ceļošanas veidu. Tā ir iespēja brīvi lemt un mainīt ceļojuma plānus, domājot par to, kuru vietu apmeklēt, ko ēst, cik daudz cilvēkus ņemt līdzi ceļojumā. Tas nozīmē arī to, ka varat viegli mainīt savu galamērķi vai paildzināt ceļojumu un kopā ar mīļajiem pavadīto laiku.

 Neatņemama vērtība ir iespēja apskatīt vairākas valstis, baudīt dabas skatus aiz loga vai pa ceļam nogaršot vietējos ēdienus. Turklāt tālais ceļš būs baudām arī šoferītim – labie Eiropas ceļi un autobāņi ļaus izbaudīt arī minivena jaudu. V klases minivens spēj sasniegt 214 km/h, tādēļ droši ļauj pārvietoties arī pa autobāņa trešo joslu. Savukārt izvēloties par galamērķi kalnus, būtiskas priekšrocības sniedz pilnpiedziņa. Šis papildu aprīkojums ir īpaši piemērots smagu ceļa posmu pārvarēšanai un lielākai drošībai slidenos apstākļos.
Saistītie raksti