15. augusts, 2016

KOMPAKTS SUV AR LIELA AUTO SIRDI

KOMPAKTS SUV AR LIELA AUTO SIRDI

Līdz ar jaunu paaudzi Mercedes-Benz vidējās klases SUV iegūst ne vien citādāku vārdu, bet sper milzu izaugsmes soli vairākos virzienos. Izcils dizains, vēl nebijušas tehnoloģijas un drošība GLC padara par neapstrīdamu klases līderi.

Līdz ar jaunu paaudzi Mercedes-Benz vidējās klases SUV iegūst ne vien citādāku vārdu, bet sper milzu izaugsmes soli vairākos virzienos. Izcils dizains, vēl nebijušas tehnoloģijas un drošība GLC padara par neapstrīdamu klases līderi.

No laba par lielisku

Pietiek ar vienu ātru skatienu, lai pamanītu, ka GLC (GLK pēctecis) sevi piesaka pavisam jaunā veidolā. Stūrainā rakstura, kas sasaucās ar leģendāro G klases apvidnieku, vietā nācis jutekliskums, precīzas līnijas un nospriegotas virsmas, bet jumta līnija “krīt” gandrīz vai ar kupejas eleganci.

Tomēr runa nav tikai par izskatu, jo katrā būtiskā parametrā jaunā virsbūve piedāvā arī praktiskus ieguvumus. Pasažieri var izbaudīt lielāku auto platumu priekšā un aizmugurē. Ir palielināta vieta aizmugurē sēdošo kājām un aizmugurējo durvju aile, tā vēl vairāk atvieglojot iekāpšanu.

GLC ir īsts ģimenes auto. Bagāžnieka ietilpība ir 580 litru, bet bagāžas maksimālā kapacitāte, nolaižot aizmugurējo sēdekļu atzveltnes, sasniedz 1600 litru, – par 50 l vairāk nekā agrāk.

Modernākā tehnika

Ar pastāvīgu pilnpiedziņu un 9 pārnesumu automātisko pārnesumkārbu standartā aprīkotā GLC dzinēju klāstu veido ekonomiski dīzeļa un benzīna motori. Versijā 350e GLC pieejams kā pilsētvidei draudzīgs hibrīds, bet īpaši dinamiskas braukšanas cienītājiem domāts Mercedes-AMG GLC 43 4MATIC ar 365 ZS.

Būtiski ir uzlaboti degvielas ekonomijas rādītāji, dažās versijās ietaupījumam sasniedzot pat 19%. Piemēram, GLC 220d vidējais degvielas patēriņš ir tikai 5–5,5 litri uz 100 km.

Īpašas uzmanības vērti ir tie jaunievedumi, kas uzlabo gaitas komfortu. Tā GLC ir vienīgais automobilis savā klasē, ko iespējams aprīkot ar pneimatisko piekari. AIR BODY CONTROL sistēma ar daudzkameru piekares statņiem piedāvā agrāk neiedomājamu spēju adaptēties braukšanas apstākļiem.

Papildus GLC aprīkojumā ietilpst sistēma DYNAMIC SELECT, kas ļauj izvēlēties braukšanas programmas – ECO, COMFORT, SPORT, SPORT+ un INDIVIDUAL.

Augstākās klases drošība

GLC ir pieejamas teju visas drošības sistēmas, kas pazīstamas no C, E un S klases. Piemēram, COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS, kas minimizē risku ietriekties priekšā braucošā automobilī, Crosswind Assist, kas auto stabilizē stiprā sānu vējā, un ATTENTION ASSIST, kas seko autovadītāja modrībai, pieder pie GLC standarta aprīkojuma.

Par apliecinājumu GLC spējai aizsargāt salonā sēdošos un pat citus satiksmes dalībniekus kalpo neatkarīgi veiktajos Euro NCAP triecientestos iegūtais rezultāts: jaunais modelis saņēma augstāko novērtējumu, 5 zvaigznes.

Talantīgs arī bezceļā

SUV statuss uzliek noteiktus pienākumus, un GLC ir gatavs gan sarežģītiem ceļa apstākļiem, gan īstam bezceļam. Modeļa maksimālais klīrenss ir gandrīz 23 cm, bet uzbraukšanas un nobraukšanas leņķis ir attiecīgi 35 un 21 grāds.

Izvēloties aprīkojuma komplektu Off-Road Engineering, vadītāja rīcībā nonāk vairākas bezceļa braukšanas programmas, bet automobiļa apakšdaļu sedz īpaši robusts aizsargs.

Izmantojiet iespēju uzdot jautājumus par jaunā Mercedes-Benz GLC versijām un aprīkojumu Domenikss speciālistiem un piesakieties izmēģinājuma braucienam!
Saistītie raksti