16. aprīlis, 2020

Kameras atpakaļskata spoguļu vietā - vai tas vispār ir iespējams? Viss, ko jūs vienmēr gribējāt uzzināt par MirrorCam.

Kameras atpakaļskata spoguļu vietā - vai tas vispār ir iespējams? Viss, ko jūs vienmēr gribējāt uzzināt par MirrorCam.

• Mercedes-Benz Kravas automobiļos tradicionālos atpakaļskata spoguļus aizstāj ar MirrorCam kameru sistēmu.
• Kādas ir MirrorCam priekšrocības? Kā viss darbojas? Kas jāņem vērā?
• Jautājumi un atbildes par MirrorCam

Kameras virs durvju ailes un displeji pie A statņiem: jauno Actros ir viegli atpazīt no pirmā acu uzmetiena, jo trūkst atpakaļskata un platleņķa spoguļu. Jaunās sistēmas priekšrocības ir acīmredzamas - zemāks patēriņš uzlabotās aerodinamikas dēļ un paaugstināta satiksmes drošība, pateicoties labākai redzamībai. Bet kā tā tiek darbināta, kas jāņem vērā un vai vadītājiem ir nepieciešams laiks, lai pierastu pie sistēmas?

Kādas izmaiņas skars autovadītājus?
Pateicoties MirrorCam, vadītājam tagad ir mazāk ierobežots skats, kur atpakaļskata un platleņķa spoguļi iepriekš aizsedza skatu pa labi un pa kreisi no A statņiem. Priekšrocība galvenokārt ir manevrējot krustojumos un šauros līkumos. Tāpat: tā kā klasiskie spoguļi ir uzstādīti fiksētā stāvoklī, tad pagriežoties pagriezienā, vadītājs redz tikai puspiekabes vidusdaļu. Turpretī MirrorCam pagriež kameras attēlu, kamerai, kas vērsta uz līkuma iekšpusi, lai vadītājam vienmēr būtu redzams treilera gals ar riteņiem. Kameras tiek nokalibrētas pirmoreiz pieāķējot puspiekabi un tiek regulētas individuāli atkarībā no puspiekabes un a/m sastāva kopējā garuma. Jaunākās paaudzes modernās puspiekabēs tas notiek automātiski, kad tās nodod savus ģeometriskos datus vilcējam.

Kādas ir MirrorCam priekšrocības uzņēmumiem?
Optimizētā aerodinamika var samazināt patēriņu: Samazināta vēja pretestība, pateicoties MirrorCam, var ieekonomēt pat līdz 1,5 procentiem degvielu.

Vai netīrumi un lietus var ietekmēt kameras attēla kvalitāti?
Migla vai netīrs spoguļa stikls un sānu logi vienmēr ir bijuši problēma. Pateicoties kameru novietojumam virs sānu durvīm, mazais jumtiņš virs kameras objektīva, īpašs pārklājums un attēla digitālā pārsūtīšana uz kabīnes displeju, migla un netīrumi gandrīz nemaz neietekmē sistēmu. Un kas ir īpaši noderīgi aukstās, mitrās dienās; kamera automātiski tiek apsildīta pie temperatūrām, kas zemākas par 15 grādiem pēc Celsija.

Kāda ir attāluma indikatora līniju priekšrocība displejā?
Attāluma indikatora līnijas, kas redzamas MirrorCam sistēmas displejā, palīdz autovadītājiem noteikt attālumus aiz kravas automašīnas. Trīs fiksētas līnijas tiek parādītas kopā ar līniju, kuru vadītājs var precīzi pielāgot, lai pirms brauciena sākšanas atzīmētu transportlīdzekļa sastāva beigas. Izmantojot to kopā ar informāciju, ko displejos parāda palīdzības sistēmas, autovadītājs tagad var labāk novērtēt trīs tipiskas situācijas: kad ir pietiekams attālums, lai pārvietotos pa kreisi? Manevrējot, kāds ir attālums transportlīdzekļa aizmugurē? Kad pēc apdzīšanas vadītājs var droši pārvietoties pa labi, lai atgrieztos savā joslā?

Vai kameru sistēma krēslā vai naktī spēj rādīt to, kas notiek ārpus auto?
Kameru gaismas caurlaidība ir augsta. Tādējādi displejos redzams attēls, kas ir daudz gaišāks nekā dabiskais apgaismojums. Tātad autovadītāji saņem labāku informāciju par savu apkārtni nekā ar spoguli, gan uz ceļa, gan tuneļos. Ja ārā ir pilnīgi tumšs, MirrorCam var parādīt tikai tos apgabalus, kurus apgaismo pats transportlīdzeklis - tāpat kā to rāda parastais spogulis.

Vai displeju spilgtumu var pielāgot?
Laikapstākļi, diennakts laiks - ir labi iemesli, lai pielāgotu displeju spilgtumu. Tas tiek darīts, vienkārši izmantojot labās puses skārienekrāna displeju vai daudzfunkcionālo stūri. Ja nepieciešams, labās un kreisās puses displeja spilgtumu var pielāgot atšķirīgi.

Nepareizi noregulēti spoguļi ir potenciāls briesmu avots. Kā ir ar MirrorCam?
Parastiem spoguļiem piemēro vienkāršu fiziku: "krišanas leņķis ir vienāds ar atstarošanas leņķi". Tas nozīmē, ka ikreiz, kad autovadītāji maina savu sēdēšanas stāvokli, mainās arī laukums, kuru viņi var redzēt. Ar MirrorCam tas būtiski atšķiras. Pateicoties kameras / ekrāna kombinācijai, vadītājs vienmēr redz vienu un to pašu attēlu – neatkarīgi no sēdpozīcijas. Redzes lauku var iestatīt arī individuāli, izmantojot regulēšanas taustiņus uz durvīm. MirrorCam priekšrocība: ja autovadītāji redzes lauku pārvieto tik tālu, ka vairs netiek pildīti likumdošanas nosacījumi, displejā viņiem tiek parādīta piezīme - kas nav spoguļu gadījumā.

Cik pārskatāmi ir displeji autovadītājiem, kuri valkā brilles?
Ikviens, kurš ikdienā lieto brilles, var viegli lasīt arī MirrorCam displejus. Tomēr cilvēkiem, kuri nēsā brilles, var būt grūti pierast pie jaunā redzes leņķa un attālumiem. Visas problēmas, kas cilvēkiem ar brillēm ir ar MirrorCam, parasti ir saistītas ar nepiemērotām brillēm, nevis ar sistēmu. Neatkarīgi no tā, vai atrodaties pie sava galda vai aiz stūres - tas pats attiecas: brillēm jābūt piemērotām darba vietā!

Vai MirrorCam joprojām darbosies, kad motors būs izslēgts?
Arī esot kabīnē autovadītājs var aktivizēt kameru sistēmu uz divām minūtēm, kad dzinējs ir izslēgts. Arī ja aizkari ir aizvilkti, tiek apskatīta transportlīdzekļa apkārtne, kā arī visas aizdomīgās darbības, kas saistītas ar kravas automašīnu vai tās kravu, jo kameras atrodas ārpusē, bet displeji iekšpusē aizkariem. Sistēma tiek iedarbināta arī automātiski, kad durvis tiek vērtas vaļā, lai vienmēr būtu droši izkāpt no transportlīdzekļa.

Prestiža atzinība: Jaunais Actros ir "Starptautiskais gada kravas automobilis 2020"
Uzlabotā aerodinamika un drošība, ko nodrošina MirrorCam ieviešana jaunajā Actros, ir viens no iemesliem, kāpēc Jaunais Actros ieguva titulu “Starptautiskā Gada kravas automašīna 2020”. Papildus paaugstinātajai efektivitātei un drošībai žūrija, kas ir vissvarīgākā Eiropas balva kravas automašīnu segmentā, uzsvēra arī panākumus savienojamības jomā. Pie jaunām Actros funkcijām pieder Active Drive Assist, kas nodrošina pusautomātisku braukšanu visos ātruma diapazonos, uzlabotā Active Brake Assist 5 avārijas bremzēšanas palīdzības sistēma, pilnībā savienots multimediju priekšējais panelis un automatizētā kruīza kontroles un transmisijas vadības sistēma Predictive Powertrain Control. Mercedes-Benz ir visvairāk apbalvotais zīmols konkursa vēsturē, un tas jau ir guvis panākumus ar visām iepriekšējām Actros versijām.
Saistītie raksti