6. novembris, 2019

Daimler grupa izveido jaunu korporatīvo struktūru

Daimler grupa izveido jaunu korporatīvo struktūru

No 2019. gada 1. novembra Daimler grupai ir jauna korporatīvā struktūra. Oktobra beigās līdz ar ierakstiem Komercreģistrā pabeigta un spēkā stājusies automobiļu un mikroautobusu uzņēmuma nodalīšana no kravas automobiļu un autobusu uzņēmuma, izveidojot divus jaunus meitasuzņēmumus. Ņemot vērā pārmaiņas, ir pārslēgti sadarbības līgumi arī ar Daimler AG pārstāvi Latvijā SIA “Domenikss”, taču tas neietekmēs uzņēmuma ikdienas darbu un turpmāko sadarbību.

No 1. novembra mātesuzņēmumā Daimler AG darbojas trīs juridiski neatkarīgas akciju sabiedrības: Mercedes-Benz AG, kas atbildīga par Mercedes-Benz vieglo automašīnu un mikroautobusu attīstību, ražošanu un pārdošanu, kā arī saistīto pakalpojumu sniegšanu; Daimler Truck AG, kas attīsta, ražo un pārdod produktus un pakalpojumus kravas automašīnu un autobusu biznesa segmentā; kā arī Daimler Mobility AG, kas darbojas kā finansēšanas, nomas, apdrošināšanas un autoparku pārvaldības pakalpojumu sniedzējs.

 Daimler AG joprojām paliek vienīgais biržā kotētais uzņēmums. Mātesuzņēmumā nodarbināti aptuveni 6000 darbinieku, un tā pārziņā paliks pārvaldības, stratēģijas un uzraudzības funkcijas, kā arī grupas mēroga pakalpojumu sniegšana.

 Mercedes-Benz AG un Daimler Truck AG ir Štutgartē bāzētas Vācijas akciju sabiedrības, kurām piemērojami noteikumi par kopīgu lēmumu pieņemšanu. Abu uzņēmumu uzraudzības padomēs būs 20 locekļi, no kuriem desmit būs akcionāri un desmit – darbinieki.

  “Pirms diviem gadiem uzsākām projektu Future, lai īstenotu uz nākotni orientētas strukturālas pārmaiņas Daimler grupā, nodibinot trīs neatkarīgus uzņēmumus zem viena jumta. Jaunā struktūra padara mūs kompaktākus un konkurētspējīgākus. Mums ir ārkārtīgi svarīgi koncentrēties uz saviem klientiem un iedvesmot viņus ar aizraujošiem un novatoriskiem produktiem un tehnoloģijām,” norāda Daimler AG un Mercedes-Benz AG valdes priekšsēdētājs Ula Kelleniuss (Ola Källenius). 
Saistītie raksti